Worksheet

Money Math

Money Math

How much for a pen and banana? This money math worksheet gets your child to perform some simple arithmetic while prepping him to handle money in real life. He'll find and add up the cost of the items on the page for some great math practice. It won't be long before he's asking for an allowance!

Add to collection
Assign digitally
Grade
Subject
View aligned standards
No standards associated with this content.

Related Guided Lesson

Addition 2

12 online games
1 song video
1 interactive story
5 printable worksheets
View Guided Lesson