Worksheet

How Much Should I Pay?

How Much Should I Pay?

If a mango costs nine cents and a strawberry costs three cents, how much do you have to pay in all? Familiarize your child with the basic concept of money with this math worksheet. He'll write down the price of each item, then add them up to find the total to be paid.

Add to collection
Assign digitally
Grade
Subject
View aligned standards
No standards associated with this content.

Related Guided Lesson

Addition 2

12 online games
1 song video
1 interactive story
5 printable worksheets
View Guided Lesson