Worksheet

How Much Does it Cost? #3

How Much Does it Cost? #3

Let's take a trip to the store! Your little helper has to figure out how much each item costs. He'll practice adding up money sums in his head, and he'll get to practice identifying different values of coins and dollars.

Add to collection
Assign digitally
Grade
Subject
View aligned standards
No standards associated with this content.

Related Guided Lesson

Addition 2

12 online games
1 song video
1 interactive story
5 printable worksheets
View Guided Lesson